Budo-kan Brno

Již tradičně se v úvodu prosince konalo Mistrovství ČR ČSKe (WKF – olympijská organizace). Na MČR se nominovalo 8, resp 10 nejlepších závodníků z ČR starších 14 let a 12 nejlepších v kategoriích žactva. Kvalifikace probíhala celý rok v podobě národních pohárů a poté dodatečná kvalifikace týden před MČR. V letošním roce se nám dařilo již na NP, když se povedlo přímo nominovat na MČR třinácti našim závodníkům a získat 19 nominací ve 14 kategoriích. Další tři nominační místa jsme získali na kvalifikačním turnaji (více se dočtete zde)

MČR začalo v sobotu dopoledne programem kata dorostenců, juniorů, U21 a dospělých. Zde jsme měli nejvíce zástupců a ty nejvyšší ambice. Všichni předvedli maximální výkony a zůročili tak celoroční práci. Vyhráli jsme 6 ze 7 kategoriích ve kterých jsme nastupovali. Celkem jsme si odnesli 10 medailí, šest titulů Mistr ČR, dva tituly Vicemistr ČR a dvě bronzové medaile. Třikrát nám chyběl jen kousek k medaili a obsadili jsme si nepopulární bramborovou příčku.

V odpoledním programu se představili kumiťáci stejných věkových kategorií. Zde jsme měli nakonec bohužel pouze dvojí zastoupení (Alex měl studentské povinnosti a Olda nemohl přijet ze zdravotních důvodů). Ale o to větší jsme způsobili překvapení. O to se postaral Filip Andres který se stal prvním MISTREM ČR v disciplíně kumite v historii našeho klubu. Vytrvalá práce s trenérem Lubošem tak nese ovoce. Soupeři tak s námi musí počítat nejen v kata ale také v kumite.

V nedělním programu nastoupili žáci. I zde jsme měli velká želízka v ohni. O první medaili se postarala Edi Pohlová, které jen těsně, kvůli drobné chybičce, utekl nejvyšší stupínek (při počtu 7 rozhodčích byl výsledek 3:4). Druhou medaili získal Tobi Bubeník v kumite st. žáků. Tobi celý podzim bojoval se zraněními a už jen start na MČR byl úspěch. Bronzová medaile tak byla jen třešničkou na dortu.

Na MČR nakonec startovalo 13 zástupců našeho oddílu. Celkem přivezli 13 medailí, 5x 5. místo a 1x 7. místo. V sobotním programu jsme skončili na fantastickém 3. místě v hodnocení klubů. Za celé MČR (sobota i neděle) pak na 4!!!. místě z 54 oddílů ČR. (v roce 2021 jsme byli 9.)

Děkujeme závodníkůmi, ale také trenérům a rodičům za celoroční práci, úsilý, čas a podporu. Díky patří také decathlonu Brno Modřice, díky kterému máme špičkové tréninkové vybavení a Český svaz karate goju ryu za možnost využívat multifunkční přístroj Kaiser.

Výsledky našich karatistů (abecedně)

MISTŘI ČR 2022 🥇

Filip Andres – 1. místo kumite dorostenci and 70 kg

Alice Jana Kirschnerová – 1. místo kata juniorky

Vít Masař – 1. místo kata muži do 21 let

Veronika Mišková – 1. místo kata ženy

Kateřina Nováková – 1. místo kata dorostenky

Filip Pohl – 1. místo kata junioři

Magdaléna Trtíková – 1. místo kata ženy do 21 let

VICEMISTŘI ČR 🥈

Vít Masař – 2. místo kata muži

Tereza Vašíčková – 2. místo kata ženy do 21 let

Edita Pohlová – 2. místo kata st. žákyně.

bronzoví medailisté MČR 2022 🥉

Tobiáš Bubeník – 3. místo kumite st. žáci do 45 kg

Alice Jana Kirschnerová – 3. místo kata ženy

Silvie Ella Kirschnerová – 3. místo kata dorostenky

umístění pod stupni vítězů :

Riana veselíková – 5. místo kata dorostenky i kumite dorostenky do 47 kg

Magdaléna Trtíková – 5. místo kata ženy

Filip Pohl – 5. místo kata muži

Miroslav veselík – 5. místo kumite ml. žáci do 30 kg a 7. místo kata ml. žáci

autor: Veronika Mišková

foto: rodiče členů BUDO KAN, z.s.

[/ffb_param][/ffb_paragraph_0]