Budo-kan Brno

Poslední listopadový víkend se v nové sportovní hale v Dolních Břežanech u Prahy konal kvalifikační turnaj na MČR ČSKe a MČR beginners. Sobotního turnaje se mohli zúčastnit pouze závodníci ještě nenominovaní na MČR ČSKe, a to na základě krajské nominace.

Sobotní program absolvovali 2 naši členové a to Silvie Ella Kirschnerová v kata dorostenek a Alexandr Mazmanov v kumite mužů do 67 kg a kumite mužů do 21 let do 75 Kg. Silvie nastoupila jako první kategorie a hned v úvodním kole proti své největší soupeřce na tomto turnaji – Mazur z Liberce (ta obsadila nakonec 2. místo). Díky výborně zacvičené kata Papuren zvítězila 5:0 a postoupila dál v soutěži. Tam opakovala sebevědomý a precizní výkon z úvodního kola a zvítězila ve všech třech dalších kolech 5:0 a zaslouženě získala 1. místo a nominaci na MČR ČSKe.

Silvie Ella Kirschnerová při kata

Alex nastoupil nejprve v kategorii do 21 let kde měl pouze jeden zápas který vyhrál. V kategorii dospělých měl dva zápasy. V prvním zápase od začátku ztrácel na soupeře 2 body a musel tak skóre otáčet. To se mu díky povedeným kopům na střed a na hlavu povedlo a probojoval se do finále. Tam nastoupil proti svému bývalému trenérovi. I když Alex musel celý zápas skóre dotahovat, byl nakonec zápas velice vyrovnaný a skončil 5:5. Rozhodnout tak musely praporky, které vyzněly nejtěsnějším možným rozdílem 3:2 ve prospěch soupeře. Alex i přes těsnou prohru ve finále získal nominaci na MČR ČSKe v obou kategoriích.

děkujeme decathlonu Brno za podporu

Na MČR ČSKe tak máme zatím nejvíce nominací v historii klubu. MČR se může zúčastnit celkem 15 závodníků s 22 nominacemi v 16 kategoriích.

Andres Filip – kumite dorostenci nad 70 kg

Bubeník Tobiáš – kumtie st. žáci do 45 kg

Kirschnerová Alice Jana – kata ženy a kata juniorky

Kirschnerová Silvie Ella – kata dorostenky

Masař Vít – kata muži a kata U21

Mazmanov Alexandr – kumite muži do 67 kg a kumite muži do 21 let do 75kg

Mišková Veronika – kata ženy

Nováková Kateřina – kata dorostenky

Pohl Filip – kata muži a kata junioři

Pohlová Edita – kata st. žákyně

Trtíková Magdaléna – kata ženy a kata ženy do 21 let

Vašíček Oldřich – kumite junioři nad 76 kg

Vašíčková Tereza – kata ženy do 21 let

Veselík Miroslav – kata ml. žáci a kumite ml. žáci

Veselíková Riana – kata dorostenky a kumite dorostenky do 47 kg

autor a foto: Veronika Mišková

[/ffb_param][/ffb_paragraph_0]