Budo-kan Brno

První listopadový víkend se konalo Mistrovství ČR v karate Goju ryu. Turnaje jsme se nejen účastnili, ale jak je zvykem, tak jsme mistrovství také pořádali. Naši mladí závodníci tak měli nelehké úkoly. Chystali halu, neúnavně pomáhali jako asistenti na časomírách v dopoledním i odpoledním programu,mezi tím soutěžili a nakonec vše opět uklidili. Všem tímto děkujeme za nasazení jak při samotné soutěži, tak při jejím chystání a pořádání. Jste frajeři, jak jste to vše výborně a ještě k tomu úspěšně zvládli.

TARO a BUDO KAN společně při nástupu

Za BUDO KAN nastupovalo celkem 15 soutěžících v odpoledním programu, ze sesterského klubu TARO KAN 12 soutěžících v dopoledním programu. Starší získali 16 medailí (8-1-7), 2 bramborová umístění a zcela ovládli odpolední program. Mladším se podařilo získat dohromady 20 medailí (2-7-11), 6 bramborových umístění a za dopolední program skončili jako 5. nejúspěšnější oddíl MČR beginner Goju ryu 2022.

detičky společného náboru TARO a BUDO KANu na MČR beginners

Několika závodníkům se povedlo dovršit na tomto mistrovství zlatý hattrick a vystoupat potřetí v řadě na nejvyšší stupínek na MČR Goju ryu (2019, 2021 a 2022). Jsou jimi Tobiáš Bubeník, který zde získal dokonce 2 zlaté medaile a to jak v kata, tak v kumite mladších žáků. Dalšími byli Kačka Nováková, Filip Pohl, Filip Andres a Veronika Mišková. Nutno podotknout že pro Tobiáše Bubeníka i Filipa Andrese to bylo teprve třetí MČR. Ani jeden tak v rámci MČR Goju ryu za svoji kariéru nenašel přemožitele v disciplíně kumite.

kumite dorostenci - 1. místo FIlip Andres

Celkem 3x na stupně vítězů vystoupala Alice Jana Kirschnerová, která ovladla kategorii kata juniorek. Ke zlatu pak přidala ještě 2 bronzové medaile a to v kata žen a kumite juniorek. Poprvé na nejvyšší stupínek vystoupala Edita Pohlová v kata st. žákyň, když porazila čerstvou Mistryni světa Nellu Kuriviálovou 3:0. Po dlouhé době se na stupně vítězů probojovali také Silvie Ella Kirschnerová a Viktor Částek. Oba v posledním roce ukázali velkou pracovitost v trénincích i mimo ně, a jejich píle se nyní přetavila také v cený kov, konkrétně v bronzové medaile.

kumite ml. žáci and 38 kg - 1. místo Tobiáš Bubeník

Smolaři šampionátu se tentokrát staly Riana Veselíková, Magdaléna Trtíková a Míla Hermann. Všichni v minulých letech přivezli cenné kovy, v letošním ročníku jim však nepřal los či chybělo trochu sportovního štěstíčka a skončili těsně pod stupni vítězů.

kata ženy - 1. místo V. Mišková, 3. místo AJ Kirschnerová

Děkujeme všem, kteří při nás v letošním roce stáli a  kteří nás podporují. Největší dík pak patří rodičům, bez jejichž obětavé práce a nemalých vynaložených finančních prostředků by naše mládež nemohla dosáhnout výsledků, jakých dosahuje. DĚKUJEME

Český svza karate goju ryu

Decathlon Brno Modřice

Brněnské centrum sporovních nadějí

Celkové výsledky našich mladých sportovců (v abecedním pořadí):

Filip Andres – 1. místo kumite dorostenci BRH

Tobiáš Bubeník – 1. místo kata ml. žáci 10-11 let

                                         – 1. místo kumite ml. žáci 10-11 let nad 38 kg

Viktor Částek – 3. místo kata dorostenci

Miloslav Hermann – 5. místo kumite muži do 78 kg

Alice Jana Kirschnerová – 1. místo kata juniorky

                                      – 3. místo kumite juniorky

                              – 3. místo kata ženy

Silive Ella Kirschnerová – 3. místo kata dorostenky

Vít Masař – 2. místo kata muži

Veronika Mišková – 1. místo kata ženy

Kateřina Nováková – 1. místo kata dorostenky

Filip Pohl – 1. místo kata junioři

           – 3. místo kata muži

Edita Pohlová – 1. místo kata st. žákyně

Magdaléna Trtíková – 5. místo kata ženy

Lubomír Vaverka – 2. místo kumite muži nad 78 kg (startující za KKD Bruntál)

Oldřich Vašíček – 3. místo kumite junioři BRH

          – 5. místo kata muži

Miroslav Veselík – 3. místo kata ml. žáci 10-11 let

Riana Veselíková – 7. místo kumite dorostenky BRH

autor: Veronika Mišková

foto: rodiče BUDO KAN a TARO KAN, z.s.

[/ffb_param][/ffb_paragraph_0]