Budo-kan Brno

V neděli 27. listopadu se v nové sportovní hale v Dolních Břežanech u Prahy konalo MČR Beginners. Tam jsme sice neměli přímé zástupce, ale jelikož pořádáme poslední 2 roky společný nábor se sesterským klubem TARO KAN Brno a trenérsky spolupracujeme, rádi bychom zde uvedli i výsledky našich “sourozenců” :-). Ti nakonec skončili celkově 11. v hodnocení klubů a jako 3. nejúspěšnější klub Jihomoravského kraje.

Míša Ferko při kumite balloon

Na MČR se nominovalo celkem 7 dětí z TARO KAN Brno v 10 kategoriích. Získaly dohromady 5 medailí (🥈🥈🥉🥉🥉). V celorepublikové konkurenci začínajících karatistů se nejlépe dařilo Michaelovi Ferkovi, když se nominoval a uspěl hned ve dvou kategoriích. Nejprve mu jen těsně utekla bronzová medaile když kvůli drobným chybkám v agility a následným trestným bodům obsadil 4. místo. Chuť si spravil v disciplíně kumite balloon kde díky bojovnému výkonu vyhrál eliminační kola a dostal se do finále. Tam bohužel nestačil na svého soupeře a odnesl si titul vicemistra ČR. Titul vicemistr republiky si odnesl také Tomáš Hamerník v disciplíně agility.

Tomi Hamerník při agiltiy

Úspěch slavil také Lukáš Oneata který nastupoval ve stejné kategorii kumite balloon jako Míša F. Po výhře a prohře v eliminaci nastoupil do boje o bronzovou medaili, který úspěšně zvládl. Zahanbit se nenechal ani jeho bratr David, který startoval v kata začátečníků. Ač se mu úvodní kolo nepodařilo dle představ, v repasáži se mu povedlo lépe zkoncentrovat a po dvou výhrách získal bronzovou medaili.

Luki Oneata při Kumtie Balloon

Davča Oneata při kata beginners

Poslední medaili pro TARO KAN získala Julie Lejsková v disciplíně kihon ido. Ta v úvodním kole vyhrála, v následujícím však těsně prohrála 1:2 a čekala na repasáž. Do té nakonec mohla nastoupit (její přemožitelka se dostala do finále) a výhrou 2:1 si zajistila bronzovou medaili. Pro cenné zkušenosti si tentokrát přijeli Vendy Smekalová a Vojta Crha. Oběma bohužel chybělo trochu sportovního štěstíčka. U obou však byl vidět posun od předchozích soutěží a práce kterou odvádí v trénincích.

Juli Lejsková při kihon ido

Děkujeme organizátorům za velmi hezky a kvalitně uspořádaný turnaj v krásné moderní hale. Dík patří také všem závodníkům za super sportovní a přátelskou atmosféru a reprezentaci. Starším držíme palce na MČR ČSKe které se uskuteční již tento týden. S ostatními se budeme těšit na předvánočním dostaveníčku 11.12. v Bílovicích nad Svitavou na Ježíškově víceboji.

autor a foto: Veronika Mišková