Budo-kan Brno

Letní prázdniny jsou za námi a my jsme připraveni na novou sezónu!

Po příjezdu ze závěrečné soutěže minulé sezóny v Poreči naši závodníci hned navázali účastí na reprezentačním soustředění Českého svazu karate Goju ryu v Luhačovicích. Soustředění bylo pro širší výběr reprezentace pro nadcházející ME Goju ryu v Belgii. Trénovala se jak fyzická tak technická stránka výkonu ale také týmy či budoval týmový duch. Součástí soustředění byly také zkoušky technické vyspělosti. Ty letos úspěšně složilo hned 5 našich členů a to Tobiáš Bubeník – 5. kyu, Edita Pohlová – 3. kyu a trojice našich nejzkušenějších závodníků Alice Jana Kirschnerová, Filip Pohl a Magdaléna Trtíková získala první černý pás. GRATULUJEME 

 

Obr.1: členové BUDO KAN na soustředění v Luhačovicích.


Šest závodníků den po skončení soustředění v Luhačovicích odcestovalo na soustředění reprezentace kata ČSKe do italské Marillevy. Toto soustředění bylo zaměřeno zejména na rozvoj kondice díky tamnímu horskému terénu a také na synchronizaci kata týmů. 


obr.2. Všichni účastníci letního soustředění reprezentace kata v Marilevě.

 

Po skončení úvodních soustředění se rozjely pravidelně nepravidelné tréninky. Ty probíhaly každý všední den dle časových možností trenérky a cvičenců dle aktuální domluvy. Trénovalo se vše 🙂 Od atletické přípravy na ovále na Sokole, speciální tréninky na beachovém hřišti CITY BEACH, nebo přímo karate tréninky v sále KC kotlanka. Mnozí také úspěšně pokračovali individuálně se svými kondičními trenéry.

 

Obr. 3. fotky z některých letních tréninků.

 

V druhé půlce léta se uskutečnilo naše již 3. letní soustředění, tentokrát v rekreačním středisku Montelope pod vrcholkem Velký Lopeník. Zde byla práce zejména ve 2 skupinách. Mírně pokročilí opakovali základní techniky, objevovali práci boků a naučili se kata sanseru. Starší závodníci se připravovali pod vedením p. Čulena na ME Goju ryu v belgii. 

 

Obr.4. Účastníci letního sousteřdění na Lopeníku 2023

Týden po našem soustředění odjela většina našich závodníků na soustředění reprezentace a talentované mládeže Orlík 2023. Tam se pracovalo ve skupinách dle výkonnosti a ladily se detaily před zahájením další náročné sezóny, kde je hlavním cílem pro některé mistrovství světa dospělých v Budapešti v říjnu toh9t9 roku a mistrovství Evropy mládeže v Gruzii v únoru 2024. 


 Obr.5. účastníci letního soustředění reprezentace a talentované mládeže Orlík 2023.

Děkujeme za nasazení v letní přípravě. Věříme, že vám společně strávený čas a sportovní nasazení přinese kromě výsledků také mnoho společných zážitků a zkušeností, které si odnesete i mimo sportovní život.