Budo-kan Brno

V neděli se v prostějovském sportcentru DDM konalo druhé Mistrovství ČR v karate začátečníků. Turnaje se zúčastnilo 189 závodníků z 29 klubů ČR. Za náš oddíl nastoupil pouze jeden závodník – Miroslav Veselík. Ten postoupil na Mistrovství ČR celkem ve 4 kategoriích. V agility, kihon ido a kata z první pozice a v kumite beginner z druhé pozice v krajském žebříčku.

               V kategorii agility 8-9 let se povedlo Miroslavovi zaběhnout nejrychlejší čas ze všech a získal svůj první titul Mistr ČR. Na ten ihned navázal v kategorii kihon ido, kde se z patnácti nominovaných soutěžících stal nejúspěšnějším a k titulu Mistra republiky v agility (překážková dráha) přidal titul v disciplíně kihon ido (základní technika).

               Dva tituly Vicemistra ČR se mu následně povedlo získat v disciplíně kata beginner (základní sestava) kam se nominovalo 14 závodníků a v kumite balloon (imitace zápasu kumite na cíl – balón) kde se zúčastnilo 12 nominovaných.

               Turnaje se zúčastnila také Adriana Jašková, členka sesterského oddílu TARO KAN Brno. Ta se nominovala na poslední chvíli, díky účasti na mistrovství kraje, do kategorií agility, kihon ido, kumite balloon a kumite beginner. Na mistrovství ČR však byla znát absence tréninků z důvodu covidu, a tak se bohužel Adriance nepovedlo dosáhnout na medailové pozice.

Gratulujeme tímto Mirečkovi k získaným titulům, a děkujeme oběma závodníků (Mirečkovi i Adriance) za skvělou reprezentaci oddílů. Děkujeme zároveň Míši Schmiedové – doprovázející trenérce za pomoc s organizací.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *