Budo-kan Brno

Po několika kovidových letech se vrátilo Mistrovství Evropy na úvod roku, konkrétně na první únorový týden. I letos jsme měli zástupce ve výběru reprezentace České Republiky. Bylo jich celkem pět a podařilo se jim získat 2x jedenácté místo v individuálních kategoriích a také se nám podařilo obhájit páté místo v týmové kategorii.

Všichni brněnští reprezentanti nastoupili hned v úvodním dni turnaje. Jako první se na tatami představili Filip Pohl v kategorii kata juniorů a Kateřina Nováková v kategorii kata dorostenek. Bohužel ani jednomu nevyšla kata na 100 % podle představ a k postupu jim scházel bod. To Magdaléně Trtíkové v kata žen do 21 let se kata povedla lépe, ale v těžké skupině to bohužel o 0,4 b nestačilo k postupu. Všichni tak obsadili 21. místo.

O něco lépe se v individuálních kategoriích dařilo Vítu Masařovi a Alici Janě Kirschnerové. Víťa zazářil hned v úvodním kole, když se mu podařilo získat vysoké ohodnocení přes 40 b. V druhém kole svůj zisk přes 40 b sice zopakoval, (dokonce s jednotlivou známkou 9,3 b). Bohužel to o 0,4b nestačilo a obsadil tak šestou, tedy nepostupovou příčku a konečné 11. místo. Obdobně si vedla i Ali, která z úvodního kola postupovala ze třetí pozice. V druhém kole však její výkon rozhodčí nepřesvědčil a obsadila taktéž šestou příčku a konečné 11. místo.

Posledním želízkem v ohni byl kata tým dorostenek/juniorek ve složení Alice Jana Kirschnerová, Kateřina Nováková (obě BUDO KAN) a Natálie Malafová (NIDOSHINKAN, z.s. Brno). Kata tým spolu v tomto složení (po odchodu Magdalény Trtíkové do vyšší věkové kategorie) cvičí pouze něco přes půl roku. Dívky však odvedly ohromný kus práce. V úvodním kole se jim podařilo získat za kata Nipapo potřebný počet bodů a postoupily. V následujícím kole svůj výkon ještě vylepšily, porazily s velkým rozdílem soupeřky z Turecka a vybojovaly si tak místo v nedělních medailových bojích. Tam i přes výborný výkon nestačily na zkušenější trio z Itálie a obsadili 5. příčku. Zopakovaly tak umístění z loňského ME v Praze.

Moc gratulujeme k výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci a hlavně práci kterou odvádíte v rámci tréninků. Už jen nominovat se na tento turnaj byl velký úspěch. Věříme, že jste si odnesli spoustu pozitivních zážitků a hlavně zkušeností, které uplatníte nejen ve sportovním, ale také osobním životě.

Děkujieme také všem, kteří se podíleli na financování výjezdu našich reprezentantů na toto mistrovství či na jejich přípravě. Jsou to zejména rodiče, Český svaz karate, město Brno, Brněnské centrum sportovních nadějí, decathlon Brno Modřice, Mirka Vašeková, František Vostal a celý tým ČSKe.

autor a grafika: Veronika Mišková