cof
V neděli 11. 3. se v Českém Krumlově konal 1. Národní pohár pro kategorie dorostu, juniorů, U21 a seniorů Českého svazu karate (dále jen ČSKe). Turnaje se zúčastnili 2 zástupci BUDO KAN Brno, a to Filip Pohl a Terka Vašíčková. Oběma se podařilo získat individuální medaile, ke kterým přidali medaile týmové (jako členové týmů SCM Brno)
O velkou senzaci se postaral zejména Filip Pohl, který do této kategorie věkově ještě nespadá. Kvůli účasti na turnaji s kolegy z kata týmu se rozhodl vyřídit si ostaršení a startovat teprve ve 12 letech v kategorii dorostenců (14-15 let). Filip v 1. kole porazil soupeře z SKP Písek Matyáše Hnyka 5:0. V 2. kole porazil bronzového medailistu z této kategorie z prosincového Mistrovství republiky Jana Pajkrta (Neratovice) taktéž 5:0. Ve 3. kole pokračoval ve vítězném tažení poměrem 5:0. V semifinále nastoupil proti vicemistrovi ČR z této kategorie – Danielovi Brejchovi z Neratovic. Poměrem 4:1 se přes něj dostal do finálového souboje. Tam na něj čekal Vít Masař. Mistr ČR, reprezentant a účastník ME i MS. Filip zacvičil Suparimpei, Vít na něj nasadil Chatanyara Kushanku. Filipova Suparimpei bohužel těsně nestačila a Filip tak po prohře 2:3 získal stříbrnou medaili.
Filip Pohl na stupních vítězů kategorie kata dorostenci
Další medaili získala, stejně jako Filip po 5 soubojích, Tereza Vašíčková. Ta v 1. kole porazila Zítkovou z Neratovic (3:2), v druhém kole vyhrála 5:0, ve třetím 4:1. Ve 4 kole, tedy v semifinále, narazila na kolegyni z kata týmu – Magdalénu Trtíkovou (KK Kyjov). Terka nasadila Suparimpei, Magda Annan. Rozhodčí rozhodly poměrem 4:1 ve prospěch Magdy, což Terku odsunulo pouze do boje o bronzovou medaili. Tam se svojí kata Sanseru 4:1 porazila závodnici Kalinovou z Neratovic, získala Bronzovou medaili a nominaci na prosincové MČR v karate ČSKe. V kumite se Terce bohužel dařilo o poznání méně než v kata. V 1. kole porazila soupeřku Zítkovou z Neratovic (stejně jako v kata) 3:2. V druhém kole však prohrála 2:3 na praporky. Její soupeřka se neprobojovala do finále a tak Terka nemohla ani do opravné repasáže.
Tereza Vašíčková při kata
Filip i Terka nastoupili i jako členové kata týmů SCM Brno. Kluci ve složení Vojtěch Sůkal (L. F. Hustopeče), Bruno Čáslava (Nidoshinkan Brno) a Filip Pohl (BUDO KAN Brno) porazili ve finále soupeře z Neratovic a odnesli si zlatou medaili. Holky ve složení Nicole Michalicová (Nidoshinkan Brno), Magdaléna Trtíková (KK Kyjov) a Tereza Vašíčková (BUDO KAN Brno) v 1. kole porazily soupeřky z České Lípy. Ve finále však nestačily na tým z Neratovic a odvezly si stříbrnou medaili.
kata tým dorostenci - 1. místo
autor: Veronika Mišková