Budo-kan Brno

První zastávka letošní série Karate 1 Premier League se uskutečnila poslední lednový týden v egyptské Káhiře. Karate 1 premier league je prestižní turnaj. V jedné kategorii se může prezentovat pouze 32 karatistů z TOP 100 světového žebříčku.  Naše Veronika Mišková se již nekolik let pohybuje v TOP 15, na tento turnaj tak rozhodně patří.

Soutěží se v 8 skupinách po 4 sportovcích, systémem každý s každým. Ze skupiny postupuje pouze 1 nejlepší. Veronika byla nalosována do skupiny s Hesham Aya (EGY), Lo Sum Man (HKG) a Kato Kurimi (JPN). Bohužel nestačila na 2 své soupeřky a obsadila ve skupině 3 místo a tedy dál turnajem nepostoupila.

Turnaj byl však velice důležitý pro kontrolu výkonnosti před nadcházející velice těžkou sezónou, ve které Veroniku čekají Evropské hry, Plážové hry a zejména Mistrovství světa na podzim. I přes neúspěch na turnaji se ve spolupráci s trenérkou podařilo nalézt věci ke zlepšení a je tak nyní dostatek času na nich pracovat do nejbližšího vrcholu – Mistrovství Evropy které se uskuteční v březnu tohoto roku.

Děkujeme Jihomoravskému kraji za finanční podporu, díky které mohla Veronika jednak odcestovat na turnaj, ale také trénovat a absolvovat tolik potřebnou fyzickou i psychickou regeneraci.