Budo-kan Brno

Poslední říjnový týden se v turecké Konyi konalo 12. Mistrovství světa v karate mládeže WKF (tzv. olympijské karate). Šampionátu se poprvé zúčastnila také mládež našeho oddílu, a to hned v 5 kategoriích.

Nejlepšího výsledku z brněnských reprezentantů dosáhla Alice Jana Kirschnerová, která obsadila 9. Místo. Aktuálně 7. juniorka světového žebříčku odcestovala na šampionát po nemoci, stále ještě s léky s sebou. Aktuální forma po léčení tak byla velkou otázkou. Alice však ukázala srdce bojovnice. V úvodním kole nastoupila ve skupině s dalšími 10 juniorkami ze kterých postupovaly pouze 4. Zde se jí povedlo získat 23,94 b a postoupit. V druhém kole si pomyslně vytáhla černého Petra, když nastupovala jako první ve skupině. I přes velkou bojovnost se právě zde projevila absence tréninků v závěrečné fázi a postup těsně o 0,64b utekl. Alice tak obsadila první nepostupovou pozici a konečné 9. místo (ze 43 závodnic).

Alice Jana Kirschnerová TOP 10 MS mládeže

Velice dobře si vedli i další naši reprezentanti. Magdaléna Trtíková se probojovala do druhého kola, kde obsadila 6. pozici a konečné 21. místo (z 51). Do druhého kola se probojoval také Vít Masař, pro kterého to byl premiérový postup z úvodního kola na turnajích WKF. Obsadil konečné 29. místo (z 51). Poslední zástupkyní byla Kateřina Nováková, která obsadila 25. místo (ze 45).

Kateřina Nováková spolu s Alicí Janou kirschnerovou startovaly také v kategorii kata týmů, kde s nimi nově nastoupila Natálie Malafová (NIDOSHINKAN DOJO, z.s.). Při své premiéře na WKF soutěžích obsadily 17 příčku.

Mistrovství světa bylo jedním z nejúspěšnějších nejen pro nás, ale také pro ČR. Gratulujeme tímto první medailistce z MS mládeže po 17 letech – Martině Šáchové k zisku titulu vice mistryně světa WKF. Gratulujeme všem k zisku cenných zkušeností a děkujeme za výkony na hraně vašich aktuálních možností a za vzornou reprezentaci nejen oddílu, ale také města, kraje i celé ČR.

autor: Veronika Mišková