Bez názvu

Na začátku května se v srbském Novém Sadu konalo Mistrovství Evropy seniorů EKF (Olympijské karate). Tohoto turnaje se zúčastnila také naše trenérka Veronika Mišková.

Veronika nastoupila v kategorii Kate ženy, ve které se prezentovalo 34 závodnic z celé Evropy. Rozlosování jí do prvního kola určilo závodnici Griffinovou (WAL). Tu porazila Veronika hladce 5:0 a postoupila do 2. kola k závodnici Van Lokven (NED). Obě zacvičily katu Papuren, rozhodčí poslali do dalšího kola v poměru 4:1 českou reprezentantku. Ve 3. kole (čtvrtfinále) se Veronika potkala s již trojnásobnou Mistryní Evropy Sandrou Sanchez ze Španělska. I přes bezchybné předvedení kata se však nedokázala přes Španělku dostat a odsunula se tak pouze do oprav (repasáže).

V repasáži nastoupila proti Wieninger Kristin (AUT), kterou porazila 3:2 a dostala se tak do sobotního malého finále o bronzovou medaili. V něm se střetla se svojí tréninkovou kolegyní a kamarádkou, slovenskou reprezentantkou, Dorotou Balciarovou. Bohužel rozhodčí rozhodli ve prospěch Doroty 4:1 a Veronika si tak z Mistrovství Evropy odvezla nepopulární 5. místo. I tak je to ale po zdravotním výpadku senzační úspěch a příslib do budoucna, zejména vzhledem k nadcházejícímu Mistrovství světa kterés e kon letos v listopadu a Olympiádě v roce 2020.