Budo-kan Brno

Závěrečnou mezinárodní tečkou pro naše dospělé závodníky byl Venice Cup. Mezinárodní turnaj konající si při Youth league, rozdělený v disciplíně kata na 5 kategorií podle stylů, na Goju ryu, Shito ryu, Shotokan, Wado ryu a others. V každé je dán seznam kata které je možné cvičit v dané kategorii, což pro nás byla velká výzva. Naši 2 závodníci shodně participovali ve 3 kategoriích a to goju ryu, shito ryu a others.

Lépe z naší dvojice si vedl Vít Masař. Ten získal celkem 3 bronzové medaile. V kategorii kata muži Goju ryu se prezentovalo 18 závodníků ze 7 zemí. Víťa nejprve zvítězil v úvodním kole s kata Suparimpei, v druhém kole  bohužel nestačil an rumunského reprezentanta, což jej posunulo do boje o bronzovou medaili. Tam se utkal s Vojtou Sůkalem (Hustopeče) a s rozdílem bodu jej porazil.

V kategorii others nastoupilo 29 závodníků ze 12 zemí. Začalo se tak ve 4 skupinách. zde Víťa vyhrál úvodní kolo, v druhém i třetím kole nestačil (stejně jako v kategorii goju ruy) na rumunského reprezentanta a nastoupil do boje o bronzovou medaili. Tam opět soupeřil s českým kolegou, jímž byl tentokrát Matteo Tamborlani. S rozdílem 0,08 b mu oplatil porážku z MČR a získal bronzovou medaili.

Kategorie Shito ryu byla velká výzva. Nešlo totiž cvičit kata jako Anan Dai či Ohan dai, které patří mezi Víťovi nejsilnější. I tak si ale v silné konkurenci 26 závodníků vedl na výbornou. V obou úvodních kolech postoupil ze 3. místa. V boji o bronz se utkal s těžkým soupeřem – Rumunem Nedelcu. Narozdíl od předchozích kategorií měl zde navrch Víťa (v kata gojur yu i others s ním prohrál) a s kata Nipaipo jej porazil a získal třetí bronzovou medaili.

Druhou zástupkyní byla Magdaléna Trtíková. Ta taktéž nastupovala ve 3 kategoriích. U magdy bylo úkolem si zejména zvyknout na nově zařazenou kata anan a vyzkoušet další možnosti. V kategoriích others i Shito ryu postoupila z úvodního kola právě s kata anan. V druhých kolech bohužel bodové hodnocení za katai resp. Suparimpe nestačilo a magda obsadila 9. resp 13. příčku. Chuť si však spravila v kata Goju ryu. Zde překonala hned v úvodu své soupeřky s kata Suparimpei o 1,4 b a zaslouženě tak postoupila do svého vůbec prvního finále v kategorii dospělých na světové scéně. Tam narazila na italskou reprezentantku (32. místo světový žebříček WKF). Na ni bohužel Kururumfa ve finále o 0,86 b nestačila. Magda tak získala stříbrnou medaili.

GRATULUJEME našim mladým dospělým a děkujeme za výbornou reprezentaci. Tento soutěžní víkend však ještě nekončí. Držíme palce i nadále! V pátek totiž do akce nastoupí ještě Filip a Alča v konkurenci 96 závodníků v kategoriích juniorů v rámci světového poháru mládeže Youth league.

Autor: Veronika Mišková

foto: oficiální foto turnaje VENICE CUP

[/ffb_param][/ffb_paragraph_0]