Budo-kan Brno

Většina našich závodníků startovala hned úvodní den a se podařilo jim podat výborné výkony a probojovat se z úvodních kol. Nejlépe si tentokrát vedl Vít Masař, který nastoupil ve dvou kategoriích, kata muži a kata muži do 21 let. V kata muži do 21 let nejprve v těžké skupině postoupil ze 4. místa (z 12 cvičících) do dalšího kola. Tam se mu povedlo ještě o kousek posunout a postoupil do boje o medaile. Bohužel nestačil na polského reprezentanta a odnesl si “bramborovou” medaili. Chuť si spravil v kategorii mužů. Ve všech třech úvodních kolech postupoval z 2. místa a opět se dostal do boje o medaile. Ten se mu povedl a odnesl si bronzovou medaili.

Druhou medaili získal Filip Pohl. Nejprve startoval v kategorii mužů do 21 let, kde famózním výkonem opanoval úvodní kolo a postoupil z první příčky. V druhém kole však opakoval chybu z nedávného ME a obsadil čtvrtou příčku a konečné 7. místo.  Stejně jako Vít si však spravil chuť v druhé kategorii. V kata juniorů deklasoval své soupeře v prvním i druhém kole. Ve třetím kole těsně nestačil na domácího reprezentanta o 0,3 b, ale postoupil do bojů o medaile. V něm s rozdílem téměř bodu porazil rakouského reprezentanta Wagnera a po více než roce vystoupal na stupně vítězů na mezinárodním turnaji WKF.

Svoji formu potvrdila také Magdaléna Trtíková, která v kategorii kata ženy do 21 let  postoupila z 2. místa v úvodním kole, poté postupovala druhým i třetím kolem ze 3. pozice až do medailových bojů. Tam narazila na dlouholetou reprezentační soupeřku Ondrouškovou z Ostravy. Té bohužel těsným rozdílem 0,3 b podlehla a obsadila 5. místo. Těsně pod stupni vítězů zůstala také Veronika Mišková. Ta postoupila do 3. kola, kde bohužel bodové ohodnocení nestačilo a obsadila konečné 7. místo.

Vzrůstající výkonnost potvrdila na soutěži také Riana Veselíková. Na úvod jen těsně nepostoupila ve své věkové kategorii kata dorostenek z 5. místa (i tak byla nejúspěšnější češkou v kategorii). Ve vyšší kategorii kata juniorek postoupila ze 3. pozice. V druhém kole bohužel již výkon nestačil a dále nepostoupila.

Svou premiéru si odbyla na tomto turnaji Julie Lejsková v kategorii kata do 10 let. Nastoupila na tatami se kata Gekisaidai Ichi, stejně jako soupeřka. Bohužel rozhodčí rozhodli 4:1 ve prospěch soupeřky. Ta poté prohrála v semifinále a obsadila konečné 3. místo. Turnaje se bohužel neúčastnili další závodníci z důvodu nemoci či účasti na školních lyžařských výcvicích.

Chtěli bychom poděkovat Českému svazu karate Goju ryu za zajištění registrace a startovného pro většinu našich členů. Dále pak městu Brnu z jehož dotace byla hrazena účast v seniorských kategoriích pro M. Trtíkovou a V. Masaře. Díky patří také Decahtlonu brno modřice za dlouholetou podporu a všem, kteří se podílí na přípravě našich závodníků

Autor: V. Mišková